W roku 2016 w Polsce pojawiło się pierwsze profesjonalne urządzenie KAATSU. Autorem tego wydarzenia jest Szef Wyszkolenia Centrum Kettlebell Polska oraz FCF Krav MagaDariusz Waluś. Dariusz Waluś jako szkoleniowiec sportów walki odnalazł w KAATSU sposób na spotęgowanie własnych osiągnięć i utrzymanie ich na najwyższym poziomie.

Ideą możliwości jakie niesie ze sobą metoda treningów KAATSU, Dariusz zainteresował Prezesa Fundacji Start – Sport, Macieja Rybickiego.

Maciej, na co dzień współpracuje ze sportowcami klasy Mistrzowskiej, jako promotor i organizator wydarzeń sportowo – społecznych. Bardzo szybko dostrzegł potencjał treningów KAATSU, dających szereg możliwości podnoszących skuteczność sportowców. Walory na które zwrócił uwagę to przyspieszona regeneracja, praca treningowa nawet podczas kontuzji, nie mówiąc o wartości dodanej w postaci wytrzymałość czy siły przy treningu trwającym około 15 – 30 min.

Do testów potwierdzający skuteczność treningów KAATSU, zaproszeni zostali przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych m.in. Tyberiusz TYBERIAN Kowalczyk – Utytułowany Zawodnik Strongaman Polska oraz Fighter KSW i Jacek Tarczyło – Mistrz Świata w Rock’N’Rollu Akrobatycznym. Pozytywna opinia sportowców, przyczyniła się do podjęcia bardzo poważnej decyzji o szerszym rozpoznaniu tematu KAATSU, jako sposobu na alternatywne rozwiązanie dla wszechobecnego dopingu w sporcie.

W lipcu 2018 roku – Maciej Rybicki  oraz Dariusz Waluś  stojący za zarządem Fundacji Start-Sport, po zweryfikowaniu możliwości dalszego rozwoju oraz zapoznaniu się z osobami stojącymi za marką KAATSU, podjęli decyzję o połączeniu się ze światową organizacją KAATSU-Gobal Inc. z siedziba w Kalifornii, na zasadach wyłącznego przedstawiciela i dystrybutora marki KAATSU w Polsce.

Uzasadnieniem decyzji była niepodważalna skuteczność treningów KAATSU, udowodniona naukowo na bazie setek badań i zdarzeń z produktem jak i autorytet wynalazcy dr. Yoshiaki Sato jako naukowca oraz Prezesa KAATSU Global, Stevenem Munatones utytułowanym sportowcem i biznesmenem.

Odkryj KAATSU z Start-Sport!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial