KAATSU, oryginalny BFR

Kluczowe punkty

  • KAATSU stworzył i spopularyzował powstający rynek BFR
  • Przełomowe badania nad KAATSU zapoczątkowały globalne zainteresowanie BFR
  • KAATSU koncentruje się na modyfikacji przepływu żylnego – nie na zamknięciu przepływu tętniczego
  • Sprzęt KAATSU jest w piątej generacji urządzeń
  • Opaski uciskowe i mankiety do pomiaru ciśnienia krwi – zaprojektowane w celu odcięcia przepływu krwi – nie są częścią wyposażenia KAATSU

Jak bezpiecznie wykorzystać moc Matki Natury i fizjologii człowieka z KAATSU?

Dr Yoshiaki Sato stworzył KAATSU w 1966 roku. KAATSU to japońskie słowo oznaczające „dodatkowy ciśnienie”. Z niezwykłą cierpliwością i pełnym pasji zaangażowaniem w swoją wizję, 30 lat zajęło dr Sato przekonanie naukowców do studiowania, testowania i badania KAATSU.

Po skrupulatnym opracowaniu protokołów KAATSU dr Sato rozpoczął w 1995 roku współpracę z profesorem Naokatą Ishii na Uniwersytecie Tokijskim, najważniejszym japońskim instytucie edukacyjnym.

Do 2000 roku profesor Ishii i dr Sato mogli wreszcie zobaczyć swoje przełomowe badania opublikowane w recenzowanych czasopismach naukowych (np. „Wpływ ćwiczeń oporowych w połączeniu z umiarkowaną okluzją naczyń na funkcje mięśniowe u ludzi” w Journal of Applied Physiology) .

Na prośbę redaktorów czasopisma dr Sato zmienił swoje oryginalne słowo („KAATSU”) na „ograniczenie przepływu krwi” (BFR) i „trening okluzji o niskiej intensywności” (LIO). Podczas gdy terminy „ograniczone” i „okluzja” nie opisały dokładnie tego, co dzieje się z KAATSU, dr Sato i profesor Ishii zaakceptowali tę modyfikację w zamian za opublikowanie ich pracy.

W latach 2005–2010 opublikowano kilka badań, które rozszerzyły się na badania wstępne, w tym przez naukowców, którzy współpracowali z dr Sato w jego wczesnej pracy. Globalne zainteresowanie badaniami KAATSU eksplodowało od 2011 roku.

W międzyczasie dr Sato koncentruje się na doskonaleniu praktycznych zastosowań KAATSU dla wszystkich, od młodych sportowców wyczynowych po starszych pacjentów rehabilitacji kardiologicznej w szpitalu University of Tokyo. Dr Sato opracował pierwsze trzy generacje produktów zwanych KAATSU Kinryoku-up Kun, KAATSU Master i KAATSU Master Mini w latach 1973-2003. Japońscy sportowcy wykonywali KAATSU od lat 80-tych, a pierwsi pacjenci poddawani rehabilitacji kardiologicznej stosowali KAATSUTryb cykliczny w 2004 r., Pod opiekę kardiologów.

Protokoły KAATSU nie były znane poza Japonią, kiedy KAATSU Global został założony w Kalifornii. W rzeczywistości sprzęt KAATSU nie był używany poza Japonią do 2013 roku.


Od czasu kiedy KAATSU zostało po raz pierwszy użyte przez sportowców w drużynie olimpijskiej Stanów Zjednoczonych i personel wojskowy w Dowództwie Operacji Specjalnych USA (USSOCOM), KAATSU Global znacznie rozszerzyła swoją bazę klientów, jednocześnie nadal uzyskując nowe patenty i ucząc specjalistów KAATSU w 49 krajach. 

Wraz z rosnącym sukcesem sprzętu KAATSU na całym świecie konkurenci i podróbki szybko wskoczyli na nowy rynek BFR. Konkurencja była napędzana głównie przez cenę i znane czynniki kształtu produktu (np. Opaski uciskowe). Konkurenci używali mankietów do pomiaru ciśnienia krwi – które są zaprojektowane i działają znacznie inaczej niż – przeciwieństwo – KAATSU.

Podczas gdy sprzęt KAATSU bezpiecznie modyfikuje przepływ żylny (tj. Krążenie krwi z kończyn z powrotem do tułowia), zawodnicy wykorzystują zamknięcie przepływu tętniczego (tj. Krążenie krwi od tułowia do kończyn) za pomocą mankietów do pomiaru ciśnienia krwi lub opasek uciskowych różnych typów.

Pierwotnym celem KAATSU było umożliwienie poprawy krążenia krwi poprzez cykliczny nacisk na kończyny – stąd słowo KAATSU oznacza „dodatkowe ciśnienie”. To obrzmienie krwi w kończynach jest katalizatorem korzystnych reakcji biochemicznych w organizmie poprzez wydzielanie HGH, NO, VEGF, IGF-1, BDNF i innych cząsteczek.

KAATSU trening nie jest oparty na koncepcji naczyniowej okluzji.

Żadne mankiety do pomiaru ciśnienia krwi, opaski uciskowe lub inne urządzenia do ograniczenia tętnic nie są powiązane z KAATSU.

Wraz ze spadkiem cen i coraz większą liczbą firm wchodzących na rynek BFR, sprzęt KAATSU ewoluował. Wzrosła liczba użytkowników w wieku powyżej 50 lat, zwłaszcza kobiet. 104-letni użytkownik KAATSU udowodnił, że sarkopenia (tj. utrata mięśni spowodowana starzeniem) jest nie tylko odwracalna, ale wykazał również, że sarkopenia jest do uniknięcia w przypadku pracy z KAATSU.

Z czasem BFR stał się synonimem KAATSU i na odwrót. Konkurenci i podróbki wykorzystali wstępne badania KAATSU jako podstawę do sprzedaży swojego sprzętu. Jednak wraz z rozszerzeniem się różnych badań w USA. Konkurenci z Europy, Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu odwoływali się do nowych opracowań badawczych – opartych na oryginalnej pracy dr Sato.

Na szybko rozwijającym się rynku BFR KAATSU jest złotym standardem. Jego rekord bezpieczeństwa i globalna akceptacja są niezrównane. Jego protokoły służą jako katalizator pomagający ludziom poruszać się szybciej, wydajniej, skuteczniej i przy mniejszym bólu.

KAATSU można zrobić w dowolnym miejscu i czasie, robiąc cokolwiek przez każdego. KAATSU jest wygodny i łatwy; daje rezultaty i jest odczuwalne natychmiast, dzięki czemu czujemy się lepiej. Zwykli użytkownicy chętnie stosują KAATSU i bezproblemowo wprowadzaj KAATSU w ich codzienne życie.

Nastolatki i młodzi dorośli stają się lepszymi sportowcami. Matki ćwiczą opiekując się małymi dziećmi; zapracowani menedżerowie ćwiczą w swoich biurach w strojach roboczych. Emeryci ćwiczą w domu, osoby po urazach rehabilitują się podczas oglądania telewizji.

KAATSU – oryginalny BFR – efektywnie i skutecznie wykorzystuje wrodzone mocne strony organizmu, wzmacnia jego sprężystość oraz poprawia jego układ krwionośny i limfatyczny.

KAATSU Global był pionierem BFR i wprowadził świadomość BFR w XXI wieku. Jej zasady są popularne wśród fizjoterapeutów, lekarzy, badaczy, trenerów, trenerów, kręgarzy i zwykłych ludzi z różnych środowisk, którzy chcą ćwiczyć, regenerować się i rehabilitować w komforcie, wygodzie i bezpiecznie we własnym domu podczas pandemii.

KAATSU, oryginalny BFR.

Każde z tych pytań, zarzutów i nieścisłości znajduje się poniżej:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial