Najczęściej zadawane pytania. 

Jaki wpływ ma KAATSU na organizm?

Dr Lyle Nalli, MD, DPM, lekarz medycyny, pediatra, chirurg, regularnie korzysta z KAATSU i osobiście doświadczył korzyści.

KAATSU ma działanie podobne do tych zdrowych efektów intensywnych ćwiczeń, takich jak wzmocnienie mięśni.

Czy KAATSU jest formą treningu okluzyjnego?

Nie, KAATSU modyfikuje schematy przepływu krwi; nie zamyka przepływu krwi.

Czym jest trening okluzji i dlaczego jest niebezpieczny?

Trening okluzyjny polega na całkowitym zatrzymaniu przepływu krwi w kończynie przez znaczny okres czasu. Może uszkadzać tętnice, nerwy, mięśnie i żyły, a u niektórych osób zwiększać ryzyko powstawania zakrzepów w tętnicach i żyłach. Zakrzepica żył głębokich (DVT) może prowadzić do zatorowości płucnej, która może być śmiertelna. Trening okluzji może prowadzić do rabdomiolizy, która może prowadzić do niewydolności nerek i być może do zgonu. 

Jaka jest różnica pomiędzy treningiem okluzji, treningiem ograniczającym przepływ krwi i KAATSU?

Główna różnica między treningiem okluzji lub treningiem ograniczającym przepływ krwi a KAATSU polega na tym, że prawidłowe KAATSU modyfikuje wzorzec przepływu krwi, utrudniając i spowalniając przepływ krwi, ale nigdy go nie zamykając. 

Co może mi przeszkodzić w zrobieniu KAATSU?

Najpierw musisz uzyskać zgodę swojego lekarza, aby rozpocząć KAATSU. Jeśli masz różne problemy medyczne lub jesteś w ciąży, zalecamy najpierw skonsultować się z lekarzem, a następnie wykonać tylko KAATSU przy użyciu odpowiedniego sprzętu i ściśle przestrzegając ustalonych protokołów KAATSU.

Mogę z łatwością owijać ramiona opaskami lub rurek chirurgicznych. Mogę to zrobić bardzo tanio i nie potrzebuję żadnego certyfikatu. Po co wydawać pieniądze na KAATSU?

Przy prawidłowym szkoleniu KAATSU przywiązujemy ogromną wagę do odpowiedniego nacisku. Zbyt duży nacisk i jeden robi niebezpieczne szkolenie okluzyjne. Zbyt mała presja i nie dostaniesz korzyści z KAATSU. Opatentowane opaski KAATSU zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić prawidłowe działanie KAATSU. Opaski chirurgiczne, mankiety, rurki czy paski nie mają tych cech.

Jaki jest odpowiedni poziom ciśnienia podczas wykonywania KAATSU?

Optymalne ciśnienie KAATSU zmienia się z dnia na dzień u tej samej osoby i różni się znacznie w zależności od osoby, w zależności od wieku, stanu zdrowia i kondycji, wielkości kończyn, poziomu nawodnienia i poprzednich doświadczeń KAATSU. Dlatego ważne jest, aby określić optymalne ciśnienie na początku każdej sesji KAATSU.

Jaki jest związek między moim ciśnieniem krwi a ciśnieniem KAATSU?

Istnieje niewielkie powiązanie między ciśnieniem tętniczym a ciśnieniem KAATSU. Ciśnienie krwi to ciśnienie krwi w tętnicach głęboko w obrębie ręki lub nogi. Ma naturę pulsującą. Gdy serce kurczy się, ciśnienie w tętnicach rośnie, a następnie maleje, gdy serce się rozluźnia. Ciśnienie w poduszce powietrznej KAATSU Air Band to ciśnienie KAATSU. Jest poza twoim krańcem i daleko od twoich tętnic i głębokich żył. Jednak presja KAATSU jest siłą, która modyfikuje twoje wzorce krążenia, zapewniając przeszkodę dla powrotu żylnego i dopływu tętniczego. 

Czy są jakieś potencjalne szkodliwe skutki?

Kiedy KAATSU jest prawidłowo wykonywane przy użyciu odpowiedniego sprzętu przez certyfikowanego specjalistę KAATSU, nie ma większych komplikacji i jest to bezpieczne. Jednak, gdy trening okluzji wykonywany jest przy użyciu prowizorycznego wyposażenia, może to być ryzykowne.

Czy można zastosować jakąkolwiek metodę lub urządzenie w celu ograniczenia przepływu krwi?

Aby bezpiecznie i skutecznie wykonywać KAATSU, należy użyć odpowiedniego, opatentowanego sprzętu i współpracować z certyfikowanym specjalistą KAATSU.

Czy to prawda, że ​​efekty ćwiczeń są wzmocnione nawet przy lekkiej odporności?

Jedną z 3 głównych zasad treningu KAATSU jest użycie albo żadnego oporu, albo tylko bardzo lekkich ciężarów. Powoduje to minimalne uszkodzenia mięśni, ścięgien, kości i stawów, dzięki czemu stymulacja anaboliczna wzmacnia mięśnie, bez konieczności naprawy uszkodzeń spowodowanych przez silny opór.

Jaka jest różnica między KAATSU a normalnym treningiem wytrzymałościowym?

KAATSU zapewnia bardziej niezawodne stymulacji anaboliczne, w krótkim okresie czasu, w bezpieczniejszy sposób, niż zwykłe trening oporowy. Zyski w sprawności i sile są szybciej osiągane dzięki treningowi KAATSU niż normalny trening oporowy.

Co jeśli nie chcę założyć dodatkowego mięśnia?

Nie musisz wkładać dodatkowego mięśnia za pomocą KAATSU. To zależy od twoich celów sportowych i sprawnościowych. Zmiany składu ciała, które występują z KAATSU są również zależne od diety i innych rodzajów szkoleń wykonać. Na przykład, ciało budowniczego może umieścić na dodatkowy ciężar i mięśni z KAATSU, natomiast wytrzymałość sportowiec otrzyma silniejsze i szczuplejsze bez znacznego przyrostu masy ciała.

Ile razy w tygodniu powinienem robić KAATSU?

Cykl KAATSU był wykonywany od 3 do 4 razy dziennie do zaledwie 2 razy w tygodniu. Zazwyczaj Baby Boomers wykonuje trzy sesje KAATSU tygodniowo, podczas których sportowcy wyczynowi w wieku 20 lat mogą wykonywać do 5 sesji KAATSU tygodniowo.

Czy mogę używać KAATSU nawet po urazie, takim jak złamanie kości lub rozdarcie mięśni?

Tak, pod kierunkiem twojego lekarza i fizjoterapeuty.

Jak mogę uruchomić KAATSU?

Możesz zostać specjalistą KAATSU, biorąc udział w naszym kursie certyfikacji online i zdając egzamin certyfikacyjny. Po przejściu możesz zamówić swojego własnego KAATSU Master, KAATSU Nano, KAATSU Air Bands i / lub KAATSU Aqua Bands. Kiedy otrzymasz sprzęt, będziesz mógł cieszyć się korzyściami płynącymi z KAATSU Training.

Jakiego rodzaju sprzętu wymaga KAATSU?

Oferujemy jednostkę Master KAATSU, która nadmuchuje i reguluje ciśnienie zespołu, jednocześnie rejestrując sesję. Jednostka główna KAATSU przeznaczona jest dla Specjalisty KAATSU, który może „KAATSU” wielu ludzi jednocześnie, przez cały dzień w ustawieniu treningu zespołowego.

Oferujemy urządzenie KAATSU Nano, które jest przeznaczone do użytku przez osobę fizyczną podczas podróży lub z dala od kliniki KAATSU, KAATSU Kiosk lub specjalisty KAATSU.

Oferujemy jednostkę cyklu KAATSU, która identyfikuje i monitoruje bezpieczny i optymalny nacisk, aby skupić się na funkcji cyklu KAATSU dla osób w każdym wieku i warunkach. Jest idealny dla osób indywidualnych, podróżujących i użytku domowego. Ultralekkie, kompaktowe, zasilane bateryjnie urządzenie podręczne może być używane na lekcjach grupowych na siłowni lub w domu do użytku osobistego. 

Oferujemy taśmy powietrzne KAATSU, które są używane do nakładania KAATSU (dodatkowego ciśnienia) potrzebnego do modyfikacji krążenia. 

Oferujemy również KAATSU Aqua Bands, które umożliwiają KAATSU w środowisku wodnym.

Specjalista KAATSU każe mi rozpoczynać KAATSU na moich ramionach przed moimi nogami. Czemu?

Dr Sato, wynalazca KAATSU, zaleca rozpoczynanie od swoich ramion. Istnieje większa gęstość nerwów w ramionach, która może zapewnić bardziej stabilny układowy efekt KAATSU, aby szybciej zainicjować reakcję adaptacyjną. Jest to jednak zalecenie i ludzie mogą najpierw KAATSU nogi, lub KAATSU tylko na nogach, jeśli wolą. 

Czy możesz wyjaśnić cykl KAATSU i dlaczego jest to ważne?

Cykl KAATSU to seria powtarzających się pasm, po których następuje deflacja pasma. Poprzez cykliczne włączanie i wyłączanie ciśnienia, zapewnia się zmodyfikowany krążenie bez skurczu mięśni, co zapewnia bezpieczne KAATSU w warunkach, w których skurcze mięśni są przeciwwskazane. Cykl KAATSU może być również użyty do „wypłukania” głębokich żył poprzez naprzemienne zmiany w żyłach głębokich z uwolnieniem opaski i silnym powrotem żylnym. Cykl KAATSU może być również używany jako „rozgrzewka” dla standardowej sesji KAATSU.

Jeśli chcę robić KAATSU tylko na nogach, co polecasz?

Robienie KAATSU tylko na nogach jest w porządku. Jednak otrzymasz bardziej stabilny systemowy efekt anaboliczny, jeśli uwzględnisz również sesję ramienia KAATSU. Im większy odsetek mięśni całego ciała, które wysyłasz do mózgu sygnałem zaburzonej homeostazy, tym bardziej odporna na anaboliczne reakcje ogólnoustrojowe dostaniesz. 

Jak mogę pracować z jądrem KAATSU?

Jeśli w swoich ćwiczeniach KAATSU zastosujesz użycie mięśni rdzeniowych, będą one cieszyć się tymi samymi reakcjami adaptacyjnymi, co mięśnie dystalne do pasm powietrznych KAATSU. Na przykład, jeśli robisz pompki z opaskami na ramię KAATSU, nie tylko stymulujesz rozwój triceps, ale także mięśni piersiowych i mięśni rdzeniowych, ponieważ trzymasz dobrą „deskę” podczas pompek.

Czy jest zalecany okres czasu na wykonanie KAATSU?

Nie, nieszczególnie, każda godzina to dobry czas na KAATSU. Jednak możesz cieszyć się sesją KAATSU więcej, jeśli masz regularny harmonogram lub nie rób tego zaraz po dużym posiłku. U niektórych osób, jeśli wykonują jakieś ćwiczenia, w tym KAATSU, tuż przed snem, mogą nie być w stanie spać od razu.

Jakie rodzaje ćwiczeń można wykonać za pomocą KAATSU?

Możesz wykonywać lekką lub częściową masę ciała za pomocą KAATSU. Dr Sato zaleca 3-punktowe ćwiczenia KAATSU dla początkujących. Po opanowaniu i przyzwyczajeniu się do KAATSU-ing, pozwól swojej wyobraźni przejmować i wykonywać ćwiczenia, które są najbardziej specyficzne dla czynności, które musisz wykonać w swoim stylu życia. Na przykład, seniorzy mogą ćwiczyć „krzesła” (wstając z pozycji siedzącej wielokrotnie), aby stać się silnymi przy wstawaniu z krzesła. Innymi przykładami mogą być rowerzyści, KAATSU na stacjonarnym rowerze lub biegaczach, biegacze z opaskami na nogach lub zawodnicy baseballu rzucający z opaskami na rękę, lub narciarze na nartach z opaskami na nogę. 

Kiedy NIE powinieneś robić KAATSU?

Należy poczekać 3 dni po ogólnym znieczuleniu przed wznowieniem KAATSU. Ze względu na dużą ostrożność nie zaleca się kobietom w ciąży rozpoczęcia KAATSU w czasie ciąży. Z pewnością nie należy robić KAATSU po odwodnieniu. W takim przypadku należy ponownie uwodnić, a następnie KAATSU.

Słyszałem, że żadne włókna mięśniowe nie są rozdarte podczas wykonywania KAATSU bez ciężarków. Jeśli to prawda, w jaki sposób ludzie stają się coraz silniejsi dzięki KAATSU?

Zasadniczo, lekkie ciężary i koncentryczne ćwiczenia nie uszkadzają włókien mięśniowych, podczas gdy ciężkie obciążenia i ćwiczenia ekscentryczne mogą uszkodzić mięśnie. Im więcej szkód wyrządza się mięśniom, tym dłużej trwa naprawa tych uszkodzeń, zanim zaczniesz budować większe i silniejsze mięśnie.

Czy kwas mlekowy odgrywa rolę w KAATSU?

Tak, kwas mlekowy jest jednym z wielu czynników, który pomaga stymulować adaptację i wzrost mięśni. Jednak nie jest to cel sam w sobie, aby uzyskać wysoki poziom mleczanu we krwi za pomocą KAATSU. Poziomy mleczanu zwiększają włókna mięśniowe, gdy tempo glikolizy (rozkład węglowodanów, glikogenu i glukozy) przewyższa tempo mitochondriów w przetwarzaniu fragmentów węgla i tlenu. Ograniczając krążenie za pomocą KAATSU, zmniejszamy zdolność krążenia do dostarczania tlenu do działającej tkanki. Powoduje to początek wyższych stężeń mleczanu wcześniej w treningu przy niższych bezwzględnych poziomach pracy. 

Jeśli w KAATSU nie ma mikro rozdarć w mięśniach, co powoduje wzrost poziomu kwasu mlekowego i późniejsze wydzielanie hormonów wzrostu?

Mikro łzy nie są konieczne, aby stymulować produkcję mleczanu lub wydzielanie hormonu wzrostu. Jest to zaburzenie homeostazy, który stymuluje produkcję mleczanów i wydzielania hormonu wzrostu i oni z kolei stymulują odpowiedź anaboliczną w wykonywaniu tkanek.

P. Jakie jest ryzyko rabdomiolizy z KAATSU?

W szkoleniu dotyczącym okluzji (lub treningu opasek zaciskowych) znany był przypadek, w którym norweski hokeista doświadczał rabdomiolizy. Nie robił KAATSU i nie używał sprzętu KAATSU. Zamiast tego, szczelnie zamknięto jego przepływ krwi do kończyn podczas podnoszenia bardzo dużych ciężarów przez długi okres czasu. Nie wiadomo, czy był odwodniony, czy miał gorączkę z powodu infekcji. KAATSU nie jest treningiem okluzyjnym ani treningiem opasek zaciskowych.

Sprzęt KAATSU jest specjalnie zaprojektowany, aby nie zamykać i nie może być używany przez więcej niż 20 minut na nogach i 15 minutach na ramionach, najlepiej wykonywany bez ciężaru lub ciężkiego oporu. Sprzęt KAATSU wykorzystuje opaski pneumatyczne, które dostarczają danych empirycznych trenerowi, instruktorowi, lekarzowi, terapeutom, pacjentowi i sportowcowi, aby zrozumieć i bezpiecznie wykorzystać ich trening. Rabdomioliza występuje niezwykle rzadko i przy bardzo niskim ryzyku.

Rabdomioliza zwykle nie występuje, gdy osoby prawidłowo wykonują samą KAATSU. Rabdomioliza wystąpiłaby tylko wtedy, gdyby występowało wiele innych czynników predysponujących, podczas gdy KAATSU było przeprowadzane w rażąco niedbałym stopniu (np. Kompresja Air Band na KAATSU na kończynach była znacznie powyżej wymaganych poziomów, stosowano duże ciężary i przekraczano maksymalne okresy czasu ). Rabdomiolizę definiuje się jako poważne zniszczenie włókien mięśniowych. Istnieje wiele przyczyn (patrz poniżej). Zawartość wewnątrzkomórkowa jest uwalniana do krążenia i próbuje się ją oczyścić przez nerki. Jeśli ładunek szczątków komórkowych jest zbyt duży, dochodzi do niewydolności nerek. Jeśli nie jest leczone, śmierć następuje. Istnieje wiele przyczyn rabdomiolizy. Najczęstsze przyczyny to:

Warunki konieczne do rabdomiolizy spowodowane KAATSU byłyby ekstremalne i niezwykle rzadkie i prawdopodobnie obejmują wiele innych stanów, które mogą powodować rabdomiolizę. W ogólnokrajowym badaniu KAATSU przeprowadzonym w Japonii rabdomioliza wystąpiła jeden raz w biurze wyznacznika kości wśród 12 642 respondentów. Nie wiemy, jakie były okoliczności, ale jest prawdopodobne, że kilka czynników, które mogą powodować rabdomiolizę, wystąpiło w tym samym czasie u tego pacjenta. Jednakże, jeśli przestrzegane są protokoły KAATSU, wysoce prawdopodobne jest wystąpienie rabdomiolizy. Jeśli przepływ krwi jest całkowicie zablokowany przez dłuższy czas w połączeniu z maksymalnym wysiłkiem ekscentrycznym, może to spowodować rozdarcie błon włókien mięśniowych i jeśli rozdarcie włókien mięśniowych zostanie rozdarte, może wystąpić rabdomioliza.

Co to jest wydajność KAATSU?

KAATSU Wydajność  ( www.KAATSUPerformance.com ) jest światowym bazie uczestnik KAATSU Global, Inc. Jest gdzie Specjaliści KAATSU i KAATSU Klienci mogą rejestrować i mierzyć ich wydajność w KAATSU Training. Jest to również, gdzie można znaleźć numer KAATSU ID (KIN), która ostatecznie staje się KAATSU Specialist Ilość (KSN), kiedy przechodzą Certification Exam KAATSU.

Baza danych wydajności KAATSU to miejsce, w którym specjaliści KAATSU i klienci KAATSU mogą rejestrować i mierzyć swoje wyniki w szkoleniu KAATSU.

Po raz kolejny 7-cyfrowy numer identyfikacyjny KAATSU będzie ostatecznie służyć jako numer ID specjalisty KAATSU. Można wiedzieć, co to jest teraz podczas tworzenia nowego konta użytkownika na KAATSU wydajności i zalogować się do site.The główny powód, dla którego chcesz uzyskać unikatowy, 7-cyfrowy numer KAATSU Specjalista ID jest tak, że można zarejestrować i spersonalizuj swój sprzęt KAATSU. To jest to, co trzeba będzie wprowadzić do swoich „Ustawienia systemu”. USTAWIENIA SYSTEMU jest jednym z aktualnych przycisków dotykowych pad na obu jednostkach KAATSU Master i KAATSU nano. Po wprowadzeniu unikatowy, 7-cyfrowy numer identyfikacyjny KAATSU Specjalista w ustawieniach systemu, będziesz mógł dostosować ustawienia urządzenia, a nazwa będzie prezentowana na wyświetlaczu urządzenia. Będziesz także mógł zmienić i / lub zaktualizować 4-cyfrowy kod dostępu, który jest wymagany do korzystania z urządzenia.

Zostaniesz uznany zarówno jako zarejestrowany właściciel, jak i autoryzowany użytkownik swojego sprzętu.

Aby spersonalizować własność sprzętu, tak aby Twoje imię i nazwisko było wyświetlane jako zarejestrowany specjalista KAATSU (i autoryzowany użytkownik) tego sprzętu, musisz wprowadzić swój 7-cyfrowy numer ID specjalisty KAATSU.

Możesz dosłownie wiedzieć, jaki numer KAATSU Specialist Number (KSN) będzie w mniej niż 5 minut, ponieważ możesz go uzyskać już teraz w KAATSU Performance. Utwórz nowe konto użytkownika w KAATSU Performance.

Kliknij tutaj,  aby odwiedzić  KAATSU Performance ( www.KAATSUPerformance.com ) i wygenerować swój własny numer specjalistyczny KAATSU z góry.

Kto korzysta z KAATSU?

KAATSU jest bezpiecznie i skutecznie wykorzystywana przez sportowców i osoby nie będące sportowcami w każdym wieku, umiejętności i pochodzenia w Azji, Europie i obu Amerykach w celu uzyskania siły mięśni, zwiększenia zakresu ruchu i poprawy wyników sportowych. Jej produkty są używane przez japońskich, chińskich i amerykańskich złotych medalistów olimpijskich i mistrzów świata, zawodowych sportowców, studentów uczelni wyższych, sportowców szkół średnich, personel wojskowy i osoby z różnych środowisk w wieku od 4 do 104 lat.

Jeśli łatwo zemdleję, czy mogę zrobić KAATSU?

Tak, jeśli łatwo zemdlejesz, możesz wypróbować nogi KAATSU zanim spróbujesz ramion KAATSU. Jeśli po raz pierwszy wypróbujesz KAATSU i poczujesz lekkość, natychmiast powiadom swojego specjalistę KAATSU. Oni wybierają niższe ciśnienia lub bardziej stopniowe wprowadzanie ciśnienia.

Czy KAATSU coś znaczy?

KAATSU oznacza „dodatkowy nacisk” po japońsku. Jego japońskie znaki kanji wyglądają tak:  ?? .

Jak długo KAATSU jest w pobliżu?

KAATSU został wynaleziony w Japonii w 1966 roku i udoskonalony w 1973 roku przez dr Yoshiaki Sato. 

Czy opatentowany jest KAATSU?

Sprzęt i protokoły KAATSU są chronione 47 patentami.

Co jest najbardziej niezrozumiałego w KAATSU?

Prawdopodobnie najbardziej niezrozumiałą (i potencjalnie niebezpieczną) rzeczą, którą ludzie myślą o KAATSU, jest to, że jest to coś takiego jak trening okluzyjny. W rzeczywistości KAATSU znacznie różni się od treningu okluzji.

NIEPOROZUMIENIE NR 1: Pasy powietrzne KAATSU są opaskami odcinającymi dopływ krwi.

Zobacz różnicę między KAATSU a treningiem okluzji.

NIEPOROZUMIENIE NR 2: KAATSU Air Bands spowoduje atak serca.

KAATSU bardzo mało obciąża serce. W rzeczywistości KAATSU jest stosowany w rehabilitacji kardiologicznej w Japonii.

NIEPOROZUMIENIE NR 3: Ciśnienie KAATSU nie może przekroczyć twojego skurczowego (lub rozkurczowego) numeru.

Ciśnienie w paśmie KAATSU jest tylko luźno związane z ciśnieniem krwi. Ciśnienie w paśmie KAATSU jest skorygowane tak, że skurcz mięśni pokonuje przeszkodę żylną.

NIEPOROZUMIENIE NR 4: Pasy powietrzne KAATSU są niebezpieczne i nie powinny być używane.

Ponad 300 000 codziennych użytkowników KAATSU w Japonii i ich rekord bezpieczeństwa od dziesięcioleci dowodzą, że jest inaczej.

NIEZROZUMIAŁE # 5: Opaski powietrzne KAATSU doprowadzą do zatorowości płucnej lub zakrzepów krwi.

Jeśli KAATSU nie zostanie wykonane zgodnie ze standardowymi protokołami KAATSU, jak zdefiniował to jego wynalazca, dr Sato, może to być niebezpieczne. Jeśli przez pomyłkę osoba zamknie się przepływem krwi przez znaczny czas, mogą wystąpić zakrzepy krwi i zatorowość płucna. Dlatego ważne jest, aby wziąć udział w kursie certyfikacji, aby dowiedzieć się, jak ściśle przestrzegać protokołów KAATSU przez cały czas.

NIEPOROZUMIENIE # 6: Widziałem już KAATSU w telewizji; są to zespoły, które sprawiają, że jesteś chuda.

KAATSU może pomóc poprawić swoją siłę i kondycję. W zależności od diety i innych ćwiczeń, możesz stać się szczuplejszy.

NIEPOROZUMIENIE # 7: Mogę z łatwością tworzyć KAATSU Air Bands.

Osłony powietrzne KAATSU są chronione patentem, a konstrukcja wewnętrzna jest bardzo specyficzna, aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Istnieje wiele subtelnych cech, których nauczyliśmy się przez 40 lat stosowania, które zapewniają zarówno bezpieczny, jak i skuteczny KAATSU.

NIEPOROZUMIENIE NR 8: KAATSU spowodował kontuzję norweskiego hokeisty.

Norweski hokeista nie użył żadnego sprzętu KAATSU i złamał najbardziej podstawowe zasady KAATSU. Użył spersonalizowanego systemu opaski uciskowej Delfi do ograniczenia przepływu krwi (BFR). W wyniku jego działań cierpiał na rabdomyalisę. Jego przypadek został udokumentowany w Clinical Journal of Sport Medicine,  maj 2010 r. – Tom 20 – Issue 3 – pp 218-219 , ( Low-Load Niedokrwienna angioplastyka mięśniowa indukowana wysiłkiem przez Erika Iversena, PT, MSc i Vibeke Rastad, PT, mgr inż. .) Opublikowany artykuł jest  tutaj . 

NIEZROZUMIENIE # 9: Widziałem KAATSU w mojej lokalnej siłowni.

Wkrótce będzie dostępny w lokalizacjach w obu Amerykach, Europie i na Bliskim Wschodzie.

NIEWŁAŚCIWOŚCI # 10: KAATSU to chwyt. Mogę to zrobić.

KAATSU nie jest chwytem. Odtwarza sytuację, aby szybko przystosować się do ćwiczeń, ale niewielkie obrażenia mięśni.

Jakie są produkty oferowane przez KAATSU Global?

KAATSU Global, z siedzibą w Huntington Beach w Kalifornii, oferuje Mistrz KAATSU, KAATSU Nano, Cykl KAATSU, KAATSU Air Bands i internetowy program certyfikacyjny dla specjalistów KAATSU.

Mistrz KAATSU identyfikuje i monitoruje bezpieczną i optymalną presję na trening i regenerację KAATSU. Jest idealny dla grup, korporacji i zespołów. Przenośna, zasilana bateryjnie, wytrzymała jednostka może przechowywać dane treningowe do 200 indywidualnych sesji KAATSU dla 300 osób. 

KAATSU Nano identyfikuje i monitoruje bezpieczną i optymalną presję na trening i regenerację KAATSU. Jest idealny dla osób indywidualnych, podróżujących i użytku domowego. Ultralekkie, kompaktowe, zasilane bateryjnie urządzenie podręczne może przechowywać indywidualne dane treningowe i pokazywać dostępne do pobrania filmy edukacyjne i inspirujące.

Opaski powietrzne KAATSU są używane zamiennie zarówno z KAATSU Master, jak i KAATSU Nano. Pneumatyczne zespoły pneumatyczne generują indywidualne dane treningowe za pomocą czujników i można je odłączyć od jednostek, aby zapewnić swobodę ruchu. Opaski KAATSU mogą być prane wilgotną szmatką, są wygodne i dostępne w 3 rozmiarach: małym, średnim i dużym, aby pasowały do ​​każdego ciała.

Istnieją 3 podstawowe poziomy KAATSU:

PIERWSZY POZIOM:

Cykl KAATSU jest wygodną formą aktywności moderacji przepływu krwi, która nie wymaga fizycznego ruchu. Można to zrobić w dowolnym miejscu (np. Kabiny biurowe, siedzenia samolotowe, sofy w domu, biurka w szkole) w dowolnym czasie (np. Przed lub po treningu) na ramionach i oddzielnie na nogach. Pełny cykl KAATSU zostaje zakończony w ciągu 3 minut i 20 sekund i można go powtórzyć w razie potrzeby. Cykl KAATSU pomaga uwolnić się od stresu i skutkuje podwyższonym poziomem energii.

POZIOM DRUGI:

Ćwiczenie 3-punktowe KAATSU jest bardzo wydajną formą ćwiczeń ukorzeniania przepływu krwi dla rąk i nóg. Można to zrobić w dowolnym momencie i obejmuje 3 zestawy zacisków dłoni, loków bicepsa i przedłużenia tricep na ramionach, oraz palców u stóp, podciągnięć palców i pięty podnosi na nogach. Osoby w każdym wieku i zdolności mogą przejść do wyczerpania mięśni w ciągu kilku minut bez użycia ciężarków.

POZIOM TRZECI:

Trening KAATSU jest najintensywniejszą formą ćwiczeń polegających na ograniczeniu przepływu krwi w całym ciele. Można to zrobić w dowolnym miejscu i czasie, obejmując pełen zakres ruchów wykorzystywanych w fizjoterapii lub aktywnościach sportowych. Osoby w każdym wieku i umiejętności, od początkujących do profesjonalistów, mogą przejść do wyczerpania mięśni w ciągu kilku minut bez użycia ciężarków. KAATSU Trening nie powoduje bolesności i podwyższonego poziomu energii.

Jakiego rozmiaru KAATSU Air Bands powinieneś używać?

Opaski KAATSU Air są dostępne w 3 rozmiarach: Small, Medium i Large. Zmierz obwód górnej części ramienia (tuż pod pachą) i obwód górnej części nogi (tuż obok pachwiny). Obwody te określają odpowiedni rozmiar dla pasm powietrznych KAATSU.

RAMIONA

Mały: 18? 28 cm (7,06? 11,02 cala) Średnia: 28? 38 cm (11,02 14,96 cala) Duży: 38? 48 cm (14,96? 18,89 cali)

NOGI

Mały: 40? 50 cm (15.74? 19.68 cali) Średnia: 50? 60 cm (19.68? 23.62 cala) Duży: 60? 70 cm (23,62? 27,55 cala) Jeśli przekraczasz 48 cm obwodu na ramionach lub 70 cm obwodu na górnej części nóg, zalecane jest stosowanie pasków powietrznych KAATSU.

P .: Niektórzy badacze używają od 20-30% 1RM, a czasami nawet do 50% 1RM. Jaką część twojego 1RM można użyć z KAATSU? Czy podczas wykonywania KAATSU należy stosować opór większy niż 50% 1RM?

A. Opisanie podnoszenia ciężaru jako procent 1RM jest złym sposobem opisania obciążenia. One Repetition Maxes (1RM) są trudne do dokładnego zmierzenia i zmieniają się prawie codziennie. Jedną z zasad szkolenia KAATSU jest to, że przy stosowaniu pasów powietrznych KAATSU stosowane są lekkie obciążenia lub opory. Lekkie obciążenia lub opór oznaczają coś, co jest łatwe do zrobienia lub coś, co można wykonać wiele powtórzeń bez pasów powietrznych KAATSU. Ramię wędzidełka ze sztangą o wadze 2-5 funtów (1-2 kg) jest dobrym przykładem lekkiego ćwiczenia KAATSU. Każda gimnastyka, w której przenosi się częściową masę ciała, to również dobre przykłady ćwiczeń KAATSU.

P. Czy KAATSU ma wpływ na ciśnienie krwi, szczególnie w okresie 12 tygodni?

A. KAATSU Trening lub jakiekolwiek regularne ćwiczenia nie zmieniają ciśnienia krwi, jeśli jest już normalne. 12 tygodni każdego regularnego programu ćwiczeń obniży ciśnienie krwi w czasie u osoby z wysokim ciśnieniem krwi.

P: Czy specjalistyczna wiedza na temat fizjologii jest wymagana, aby zostać specjalistą KAATSU?

A. Im więcej wiedzy posiada specjalista KAATSU, szczególnie w dziedzinie coachingu, szkolenia, rehabilitacji i fizjologii, tym lepiej będzie specjalistą KAATSU. Mamy nadzieję przekazać niezbędne zasady na kursie certyfikacyjnym KAATSU, ale zalecamy, aby ci, którzy chcą zostać specjalistami KAATSU, mieli wykształcenie i doświadczenie w zakresie coachingu i szkoleń.

P: Czy przydaje się jednoczesne używanie taśm lotniczych KAATSU na ramionach i nogach?

A. Opaski powietrzne KAATSU nigdy nie powinny być używane jednocześnie na rękach i nogach. Dzięki KAATSU Air Bands, próbujemy utrudnić krążenie i wywołać zmęczenie mięśni w zaangażowanych mięśniach. Aby to zrobić bezpiecznie, skupiamy się na jednej grupie mięśni naraz.   

P. Jakie są skutki uboczne KAATSU Cycle?

Odpowiedź: Nie jesteśmy świadomi żadnych negatywnych skutków ubocznych z KAATSU Cycle, kiedy cykl KAATSU odbywa się zgodnie ze standardowymi protokołami KAATSU, po raz pierwszy wynalezionymi w 1973 roku.

P. Jakie są przeciwwskazania do cyklu KAATSU?

A. Przeciwwskazania do cyklu KAATSU, gdy wykonywane są zgodnie ze standardowymi protokołami KAATSU, to sytuacje, w których dana osoba musi przebywać w szpitalu lub w izbie przyjęć. Na przykład dławica piersiowa, kryzys nadciśnieniowy lub mózgowy wypadek naczyniowy. Jeśli ktoś ma czynną, niekontrolowaną infekcję tkanek miękkich lub aktywną chorobę zakrzepową, powinien zwrócić się o pomoc medyczną i odroczyć cykl KAATSU.

P: Jaki jest najlepszy sposób na uruchomienie KAATSU?

A. KAATSU Cykl jest prosty, wygodny i komfortowy sposób, aby rozpocząć szkolenie KAATSU Ponieważ cykl KAATSU jest łatwy, wygodny, automatyczny i bardzo bezpieczne. Cykl KAATSU nie wymaga znacznego wysiłku ani wywoływania wysokiego poziomu dyskomfortu. Cykl KAATSU można zrobić siedząc na biurku, sofie lub dowolnej pozycji siedzącej w pracy, szkole, domu lub podróży. Może to być formowanie nawyku i katalizator do bardziej intensywnego treningu KAATSU.

Gdzie jeszcze mogę znaleźć informacje KAATSU w Internecie?

Witryna:  www.kaatsu-global.com

Facebook:  https://www.facebook.com/kaatsu

Twitter:  https://twitter.com/KAATSUGlobal

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial